God MORRgon….

God morgon!
Idag är hunden billig……
Han satte igång att yla i natt vid halv tretiden, när han inte gav sig efter nån halvtimme så gick jag ner och släppte ut honom. Efter det har jag haft svårt att somna om, legat och vridit och vänt mig hela natten.

Igår kväll var vi hos svärmor och svärfar och fikade. Loke blev så glad när jag väckte honom ur hans eftermiddagslur och talade om vart vi skulle, så han bokstavligen hoppade i sina kläder och gjorde High Five!

Nu är det dags att hämta ved så vi kan få lite värme i stugan!


Facebook comments:

Inga kommentarer

  • At 2009.01.03 09:47, Junitjej said:

    Så kul att se att våra bloggdesigner är kvar. Hoppas Blogg Esse AB och SPotlife kommer på en bra lösning.

    Ha en trevlig lördag!

    • At 2009.01.03 12:38, Eva (kramgo72) said:

      Hmmm, det är hopplöst ibland att somna om om man väl varit uppe och tassat… Vet precis hur det är som!

      Ha en fortsatt trevlig dag!

      Kram

      • At 2009.01.06 11:45, Marra said:

        Såna dagar är inget roliga, eller nätter. Inatt har en av katterna väckt mej flera gånger. Och den står inte på min topplista idag :)

        (Required)
        (Required, will not be published)
        Kommentarer som reaktion på mitt inlägg mottages med glädje och gör mig nyfiken på din blogg.
        Kommentarer till mina inlägg besvaras av mig här där du lämnade den.
        Vill du veta om du får svar kan du prenummenera på kommentarernas RSS eller kryssa i den lilla rutan ovan kommentarsfältet.
        Orelevanta kommentarer betraktas som spam och godkänns ej.
        Även om jag svarar på kommentarer i min blogg så kikar jag ändå in hos mina läsare som anger url ;)
        Spamkommetarer om reklam, gratis smink och liknande godkänns ej!
        Vill du ha en liten tjusig bild till din kommentar? Gå in på gravatar och registrera din email som du använder när du kommenterar här! Vips så ser det mycket piffigare ut!
        CommentLuv Enabled