….gissa vem som glömde vända på det lilla barnets byxor och fick skämmas när vi kom fram till fiket i Gysinge?
Annars så hade vi en trevlig stund på caf’ét med Sandra och Ove och alla barnen. Ellen är hos en kompis så det var jag och Sandra och ett stort killgäng ^^
Vädret har varit precis hur underbart som helst!


Killgänget, snöbollskastning pågår.
När vi kom hem fick jag bråttom att ta till vara på solen. Så jag gjorde ett ryck och skottade bort en halvmeter blötsnö och is från verandan och ställde fram utemöbler.
Bara för att få sitta i solen och blunda en stund.
Och blunda gjorde jag, tills jag somnade sittandes på stolen. Jag är otroligt gravid. Jag kan somna när som helst och överallt.
Vore det inte för att Dumper kom och störde mig stup i kvarten med sin favoritleksak ”Köttet” så hade jag nog sovit än.

Synd bara att det enligt vädret ska komma 1 decimeter snö i morgon. Jag TYCKER FAKTISKT ATT DET RÄCKER NU!!!
Hoppas ni har haft en solig vårdag idag ^^
Det är jag som är Mumari! Jag är en 









MuBlogg En dag med solen, Sandra & Köttet: ….gissa vem som glömde vända på det lilla barnets byxor och fick… http://tinyurl.com/ycrv8ry .
This comment was originally posted on Twitter
[SVARA]
Underbart väder idag!! ^^
Du är mer..en…hmm….aubergine…en liiiten aubergine…
Tror du ska köpa ny spegel…för än ser du faktiskt inte riktigt sådär päronformad ut!!!
[SVARA]
Vilken vacker mage du börjar få!
[SVARA]
Köttet verkar smaka bra. Antar att det inte piper längre…..
[SVARA]